Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Jak naprawić pęknięcia w gładzi gipsowej?

jak naprawić pęknięcia w gładzi gipsowej

Pęknięcia w ścianach nie zawsze wynikają z błędów podczas ich wykańczania. Bywają efektem remontu u sąsiada, prac budowlanych w okolicy czy dużego natężenia ruchu na pobliskiej drodze. Na szczęście większość rys daje się w prosty sposób zapełnić.

Pękanie gładzi gipsowej – jak sobie z nim radzić?

Produktów przeznaczonych do tego celu nie brakuje. Do najpopularniejszych należą preparaty gruntujące i różnego rodzaju masy wypełniające. Rady doświadczonego budowlańca lub sprzedawcy bywają bardzo pomocne w wyborze. Wiele zależy tu bowiem od konkretnej sytuacji, rodzaju podłoża i warunków otoczenia. Podczas rozmowy z kimś zorientowanym w temacie na jaw mogą wyjść istotne informacje. Jak na przykład nie brana wcześniej pod uwagę możliwa przyczyna pęknięcia gładzi gipsowej. Być może jest nią nie praca sąsiada, ale na przykład wysoki poziom wilgoci we własnych ścianach. Poza tym nowoczesne produkty pozwalają wzmocnić ścianę i uodpornić ją na różnego rodzaju wstrząsy. Tym bardziej opłaca się świadomy wybór najlepszego z nich. Przed gruntowaniem szczelinę należy trochę powiększyć poprzez usunięcie warstwy tynku. Następnie całość wymaga zagruntowania, położenia kolejnej warstwy gładzi i jej wyrównania.

Dokładne oczyszczenie pęknięcia gładzi gipsowej

Przed przystąpieniem do wypełniania pęknięcia, trzeba je dokładnie oczyścić. W przypadku niewielkich rys kuszące może być pozostawienie farby. To jednak tylko pozornie oszczędność czasu, ponieważ na nieprawidłowo przygotowanym podłożu nowe warstwy gruntu i szpachli nie będą się trzymały. Raczej prędzej niż później pojawiają się kolejne pęknięcia, być może nawet poważniejsze. Zabierając się za usuwanie problemu, trzeba zatem zadbać o szczegóły. Wbrew pozorom nie wystarczy jedynie szybkie odkurzenie. Należy się upewnić, że w szczelinie nie zalegają pozostałości tynku, produktów do malowania czy nawet pyłu. Pękanie gładzi gipsowej niweczy wysiłek włożony w remont. Zdarza się, że nieestetyczne rysy pojawiają się wkrótce po zakończeniu pracy. Nie każdy zabiera się za ich naprawdę od razu, ale warto to zrobić. Chociażby po to, by problem się nie pogłębiał. I aby widok poprzecinanej pęknięciami ściany nie psuł codziennego samopoczucia. Pęknięcia na ścianach to często spotykany widok. Zmagają się z nimi zwłaszcza właściciele starszych nieruchomości, choć pojawiają się także w nowym budownictwie. Na szczęście rynek produktów do wykańczania wnętrz jest przygotowany na różne sytuacje. Przed przystąpieniem do pracy, warto sprawdzić poziom wilgoci w ścianach i wybrać dzień z optymalną temperaturą. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/odpadanie-i-pekanie-gladzi-gipsowej-przyczyny-i-zapobieganie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *