Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Jak odświeżyć wnętrza – wszystko co trzeba wiedzieć

jak odświeżyć mieszkanie

Sposobów na szybkie odświeżenie wnętrza jest kilka. Do najczęściej stosowanych należy malowanie ścian, a przynajmniej pokrycie jednej z nich wyróżniającą się farbą. W takiej sytuacji szybki remont mieszkania polega na sprawnym położeniu kolejnej warstwy produktu. W nowym budownictwie nie będzie z tym problemów, posiadacze nieruchomości w starszych blokach z wielkiej płyty muszą przygotować się na szpachlowanie. Łatwiejszą i coraz częściej stosowaną alternatywą będzie zasłonięcie starych ścian płytą g-k. Co jeszcze można zrobić w ramach szybkiego remontu?

Szybki remont domu w kilku krokach

Zaniedbywany przez lata dom będzie wymagał większego zaangażowania czasu i środków. Nie oznacza to jednak, że jego remont jest czymś nie do zrobienia. Nawet przy ograniczonym budżecie można odświeżyć prywatną przestrzeń. Aby nie nadwyrężać swoich finansowych i fizycznych możliwości, wszelkie naprawy i prace renowacyjne warto rozłożyć na kilka etapów. Szybki remont domu nie będzie wówczas ekspresowy, ale przynajmniej nie doprowadzi inwestora do rozpaczy. Najrozsądniejszą strategią wydaje się wykańczanie kolejnych pomieszczeń. Dzięki temu pierwsze efekty podejmowanych wysiłków będą widoczne w stosunkowo krótkim czasie. Jeżeli ściany są w dobrym stanie, na ich pomalowanie wystarczy weekend. To samo dotyczy położenia nowoczesnych paneli. Ogromną różnicę zrobi też oczyszczenie wnętrza. Wie o tym każdy, kto pomieszkał kiedyś w starym domu. Nie ma sensu pucować pomieszczenia na błysk, ale usunięcie z niego wyposażenia i umycie okien pozwoli spojrzeć na daną przestrzeń zupełnie nowym okiem.

Szybki remont mieszkania, czyli warto stawiać na otwartą przestrzeń

W starszych mieszkaniach domownikom często daje się we znaki zamknięty układ pomieszczeń. Czasami wystarczy wyburzenie jednej ściany, by zupełnie odmienić przestrzeń i zyskać o wiele więcej miejsca. Szybki remont mieszkania może sprowadzić się do połączenia kuchni z salonem. We współcześnie wznoszonych blokach takie rozwiązanie stanowi normę. Podnosi funkcjonalność nieruchomości i czyni ją ciekawszą wizualnie. Warto zatem rozważyć właśnie taki krok. Podczas remontu wskazane będzie położenie nowej podłogi. Jej układ powinien wyznaczać naturalne granice pomiędzy poszczególnymi częściami otwartej strefy. Podobne zadanie mogą spełniać pomalowane na odmienne kolory ściany. Z zakupem farby można się jednak wstrzymać, odkładając go na przyszłość. Zwłaszcza gdy na odświeżenie wnętrza nie ma się zbyt wiele czasu. Już samo połączenie dwóch pomieszczeń zajmie go sporo, nie mówiąc już o położeniu nowej podłogi. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/4-sposoby-na-szybkie-odswiezenie-wnetrza-porady-eksperta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *