Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Jak skutecznie wyczyścić ścianę – wszystko co trzeba wiedzieć

usuwanie plam ze ściany

Dobra informacja jest taka, że większość plam da się usunąć ze ściany bez konieczności ponownego jej malowania. Najlepiej działać szybko i reagować tuż po powstaniu zabrudzenia, dotyczy to zwłaszcza tłustych zacieków. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza niewielkie plamy łatwo umykają uwadze. Potrzeba jest jednak odwieczną matką wynalazku, w związku z czym na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, przeznaczonych do radzenia sobie z mniejszymi lub większymi zabrudzeniami na ścianach.

Tłuste plamy na ścianie – czym je usunąć?

Płyn do mycia naczyń to produkt, który powstał do walki z tłuszczem. Jego zastosowanie nie ogranicza się do kuchni, jest wykorzystywany do prania ubrań i wywabiania zabrudzeń z różnych powierzchni. Z jego pomocą można usunąć także tłuste plamy na ścianie jak zmyć je szybko i bez wysiłku? Potrzebna będzie wilgotna szmatka i wspomniany detergent. Można zaaplikować go trochę więcej, stworzona w ten sposób piana pomoże odtłuścić powierzchnię. Podczas czyszczenia nie należy natomiast trzeć zabrudzonego miejsca. Zbyt intensywne szorowanie doprowadza niekiedy do powstania przebarwień, a nawet uszkodzenia farby. Z usunięciem świeżych zanieczyszczeń nie powinno być problemu. Nieco większym wyzwaniem będą natomiast stare tłuste plamy na ścianie czym usunąć takie zabrudzenia? Jednym ze sprawdzonych produktów jest benzyna lakowa. Do domowych sposobów należy natomiast użycie pianki do golenia lub mąki kukurydzianej.

Nie tylko tłuste plamy na ścianie jak usunąć inne zabrudzenia?

Choć estetykę kuchni najczęściej psują tłuste plamy na ścianie jak usunąć inne zabrudzenie także zaprząta gospodynie domowe. Do najczęstszych problemów należą tu odciski palców, a jeżeli w domu są małe dzieci, także różnego rodzaju malowidła. Te ostatnie dadzą się zetrzeć magiczną gąbką. Natomiast do usunięcia śladów dłoni, a niekiedy i butów, przyda się ciepła wilgotna szmatka oraz szare mydło. W przypadku rozlanej kawy czy herbaty, czas ma ogromne znaczenie, ponieważ szybka reakcja zapobiega wchłanianiu plamy w głębszej warstwy ściany. W sklepach dostępne są też specjalistyczne mydełka malarskie, dzięki którym problemem przestaje być niejedna tłusta plama na ścianie czym usunąć zaciek czy odcisk? Głowiących się nad tym zagadnieniem warto odesłać do drogerii, ewentualnie marketu budowlanego. Alternatywą pozostają domowe sposoby na zabrudzenia, choć czasami trudno ocenić, jak stosowane w nich produkty wpłyną na ścianę. Przed usuwaniem plamy, można przetestować dany środek w jakimś mało widocznym miejscu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/jak-usunac-tluste-plamy-ze-sciany-porady-eksperta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *