Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Jak urządzić ogród w wiejskim stylu – architektura, meble i dekoracje

ogród w stylu wiejskim

Ogród w stylu wiejskim to istna feeria barw. Mnóstwo kolorowych kwiatów, wśród których dominują tradycyjne, znane z babcinych ogrodów, takie jak floksy, ostróżki, rudbekie, maciejki czy astry, owocowe drzewa i krzewy, lilaki, jaśminy i bzy… Można by tak wymieniać bez końca, jedno jednak jest pewne. Nawet najlepiej i najstaranniej dobrane i zasadzone rośliny potrzebują jeszcze dodatkowej oprawy. Dlatego właśnie aranżacje ogrodu wiejskiego, a tak naprawdę każdego innego również, powinny zawsze uwzględniać elementy architektoniczne, meble oraz dekoracje.

Jak urządzić ogród w wiejskim stylu – architektura

Architektura to ten element, który w dużej mierze determinuje panujący w ogrodzie nastrój i decyduje o tym, czy cała aranżacja należy do udanych. Najpiękniej bowiem zagospodarowaną przestrzeń można błyskawicznie zepsuć umieszczając w niej tylko jeden źle dobrany dodatek. Jeśli chodzi o ogrody w stylu wiejskim to najlepiej wybierać spośród przedmiotów wykonanych z naturalnych surowców, takich jak kamień, drewno, ewentualnie metal, jednak z tym ostatnim nie należy przesadzać. Świetnym wyborem będzie drewniana altana, pergola lub mostek. Aby jeszcze bardziej podkreślić rustykalny klimat, można je poddać procesowi patynowania, co nada im ludowego, a przy tym eleganckiego charakteru. Drewno można również zastosować przy wytyczaniu ścieżek, alejek i podjazdu. Naturalne, ryflowane kawałki świetnie się sprawdzą w tej roli dając ciekawy efekt wizualny. Dobrym wyborem będzie imitująca kamień kostka lub po prostu kamień, najlepiej o nieregularnych kształtach i powierzchni.

Jak urządzić ogród w wiejskim stylu – meble i dekoracje

Aranżacje ogrodu muszą zawsze zawierać w sobie meble. Bo cóż może być przyjemniejszego, niż zasiąść latem o poranku wśród kwiatów rozkoszując się smakiem świeżo zaparzonej kawy? Wszystkie sprzęty jednak, podobnie jak architektura, muszą być starannie dobrane do charakteru miejsca. Tutaj również sprawdzi się drewno i kamień, oprócz tego jednak, dobrym wyborem będzie wiklina. Materiał ten ma jednak pewną wadę, otóż pod wpływem deszczu i promieni słonecznych dość szybko niszczeje, dlatego decydując się na wiklinowe krzesła czy stoły, najlepiej ustawić je pod dachem. W ogrodzie w wiejskim stylu dobrze będzie się też prezentował hamak, koniecznie stylizowany i rozwieszony w cieniu między drzewami. Spośród dodatków możemy z kolei wybrać ceramikę w naturalnych barwach. Wielki dzban, a najlepiej kilka, które możemy dodatkowo wykorzystać do uprawy ziół wydaje się tu być najlepszą propozycją.

Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniane-elementy-w-ogrodzie-w-stylu-wiejskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *