Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Loft i beton – idealne połączenie także w mieszkaniu

wykladziny-biurowe

Wnętrza takie jak lofty mogą wydawać się nieprzyjazne i mało przytulne, ale odpowiednio zaaranżowane przyciągają wzrok od razu. Teraz, aby zamieszkać w przestrzeni wyglądającej jak loft, wcale nie trzeba szukać ofert sprzedaży nieruchomości w starych manufakturach, ponieważ można urządzić swoją industrialną enklawę także w mieszkaniu. W tym przypadku kluczowe jest dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych.

Jakie podłogi do mieszkań typu loft

 Lofty przede wszystkim kojarzą się z betonem na podłodze, a często i na ścianach. Przez długi czas nie było sposobu na to, aby uzyskać taką przestrzeń, jak tylko wykonanie zwykłej posadzki betonowej oraz tynków. Teraz jednak do dyspozycji są nowocześniejsze i łatwiejsze w eksploatacji materiały, które można zamontować bez problemu również w mieszkaniu.

 Gdy interesują cię podłogi z betonu, w takim przypadku masz kilka rozwiązań w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Tanim i szybkim sposobem na podłogę przypominającą beton są panele winylowe i panele laminowane, które można kupić także w tych wzorach. Nieco droższe będą płytki ceramiczne wykończone wzorami imitującymi beton. Najlepiej zdecydować się na płytki rektyfikowane, ponieważ wtedy szerokość fugi może być minimalna, a tym samym efekt bardziej realistyczny.

Podłoga z betonu cienkowarstwowego

Jeśli jednak nie zadowalają cię takie półśrodki, w takim przypadku warto sprawdzić jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie beton cienkowarstwowy Cire. Jest to beton nazywany inaczej woskowanym lub barwionym, który powstaje z kilku warstw, w tym cienkiej wylewki betonowej lub szpachlowanego betonu, impregnatu barwiącego, a także warstw lakieru i wosku, które mają za zadanie zabezpieczenie nawierzchni przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu beton Cire jest wodoodporny, łatwy w czyszczeniu, trwały i najbardziej realistyczny. Co ważne, można nakładać go nie tylko na podłogi, ale i na ściany, schody, a nawet na blaty czy meble.

Beton Cire ma bardzo szerokie zastosowanie. Przykładowe inspiracje oraz ofertę tego typu powierzchni podłogowej obejrzeć można pod adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/betony-cire.

Loft i beton to idealne połączenie – teraz jest w czym przebierać, gdy chcesz uzyskać industrialny efekt w swoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *