Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Salon z cegłą na ścianie – wszystko co trzeba wiedzieć

cegła na ścianie w salonie

Salon, a w nim cegła na ścianie to bez wątpienia jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich. Nic jednak dziwnego! Rozwiązanie to jest uniwersalne, ponadczasowe i oryginalne. Szczególnie dobrze prezentuje się jako element stylu loftowego wspaniale komponując się z industrialnymi meblami i dodatkami. Chcąc jednak osiągnąć naprawdę dobry, elegancki efekt, trzeba wziąć pod uwagę szereg reguł, jakimi rządzi się projektowanie wnętrz.

Salon – cegła na ścianie

Aranżacje wnętrz, takich jak salon, gdzie główną rolę ma pełnić cegła na ścianie nie jest łatwe. Bo choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pozostawienie fragmentu „gołego” muru lub przyklejenie płytek czy tapety jest banalnie proste, to, jak w wielu podobnych sytuacjach, tak i tu pozory mylą. Po pierwsze bowiem trzeba mieć na uwadze wielkość pomieszczenia i ilość naturalnego światła, jakie do niego przenika. W małych, ciemnych salonach lepiej unikać intensywnie czerwonej cegły, która jeszcze bardziej pomniejszy wnętrze. Przy ograniczonym metrażu znacznie lepiej sprawdzi się jakiś delikatniejszy, zgaszony odcień. Połączony z subtelnym, szarym kolorem ścian powiększy optycznie salon i nada mu ciekawego, oryginalnego charakteru. O drugie, w małych pomieszczeniach nie powinno się wykładać cegłą dużych powierzchni. Warto za to podkreślić w ten sposób niewielki fragment ściany, wnękę lub przestrzeń przy oknie. Za to na o wiele więcej swobody możemy sobie pozwolić w dużych, jasnych, przestronnych wnętrzach, gdzie doskonale sprawdzi się każde z omówionych powyżej rozwiązań.

Aranżacje salonu – cegła na ścianie

Cegła na ścianie w salonie, bez względu na jej kolor oraz styl wnętrza, prezentuje się zawsze bardzo elegancko i oryginalnie, jednak nadaje też pomieszczeniu nieco surowego, ascetycznego charakteru. W przypadku aranżacji loftowych, gdzie główną rolę grają zwykle proste, industrialne sprzęty, wrażenie to może być jeszcze bardziej spotęgowane. Oczywiście tego typu projekty są obecnie szalenie modne, jednak z drugiej strony salon to miejsce służące do wypoczynku i spotkań towarzyskich, warto zatem nieco ocieplić atmosferę. Można to na szczęście łatwo osiągnąć za pomocą kilku prostych tricków. Podłogę warto przykryć miękkim dywanem o obfitym włosiu, najlepiej w stylu shaggy, który będzie zachęcał do błogiego lenistwa i chodzenia boso. Podobny efekt dadzą narzuty na sofie, szczególnie te wykonane z naturalnego włosia oraz duża ilość poduszek. Jeżeli wnętrze utrzymane jest w stonowanej kolorystyce, można rozważyć dodatki w kontrastujących, ciepłych barwach, na przykład intensywnej żółci lub czerwieni. Równie dobrze sprawdzi się jednak aranżacja utrzymana w bardziej oszczędnej kolorystyce. W tej sytuacji dodatki mogą być butelkowozielone, granatowe lub po prostu w odcieniu uniwersalnej szarości. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-pomysly-na-salon-z-cegla-na-scianie-oryginalne-aranzacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *