Skocz do góry

Home Dekor – najświeższe informacje ze branży budowlanej.

Sypialnia w stylu vintage – aranżacja pełna uroku

sypialnia w stylu vintage

Nawiązywanie do dawnych klimatów to stałe zjawisko w urządzaniu wnętrz. Styl vintage jest ciepły i pełen uroku. Taka sypialnia jest wspaniałym miejscem do wypoczynku. Wnętrza w klimatach retro są piękne i przyjazne. Każda taka sypialnia jest jedyna w swoim rodzaju. Sypialnie w stylu vintage tworzy się, wybierając meble retro i takie dodatki. Ważne znaczenie ma kolorystyka. Z dużą przyjemnością urządza się takie wnętrze i z jeszcze większą później z niego korzysta.

Jak urządzić sypialnię w stylu vintage?

Sypialnia to wnętrze, w którym nie ma wielu mebli. Można więc znaleźć dla niej wszystkie z dawnych lat. Łóżko, komoda, krzesło, szafki nocne mogą być także nowe, ale w dawnym stylu. Możliwa jest też opcja pośrednia, czyli do nowego kompletu dodaje się jakiś stary mebel. Wśród mebli powinna się znaleźć toaletka. Modna obecnie jest sypialnia w stylu vintage jasna. Może być biała albo mogą dominować w niej pastele. W takiej sprawdzą się białe meble. Ściany mogą być białe. To szczególnie dobra opcja, jeśli wnętrze nie jest duże. Inne pasujące kolory to np. delikatne pastele, kolor niebieski, beżowy. Charakterystyczne dla takich wnętrz są tapety na ścianach. Sypialnia w klimatach retro to także: stylowe lampy, piękne ramy luster, ozdobne figurki. Kolorystycznie wnętrza te są różne. Może to być aranżacja cała w bieli albo np. wielobarwna. Różne także może robić takie wnętrze wrażenie. Może być skromne czy nawet surowe. Sypialnia vintage może też być zupełnie inna.

Luksusowa sypialnia – styl vintage

Taki styl to dobry wybór, kiedy ceni się luksusowe wnętrza. Sam z siebie jest ozdobny, a można jeszcze dodać splendoru sypialni. Takie aranżacje sypialni w stylu vintage wymagają nieco wyczucia. Aranżacja powinna być luksusowa, ale pozwalająca swobodnie oddychać. Nadmiar ozdobności potrafi przytłaczać. To są wszystko kwestie indywidualnej wrażliwości. Jednak na ogół, jeśli np. złote zasłony i ramki, to już mniej różnych ozdobnych innych elementów. Złote czy srebrne elementy mają duże znaczenie w luksusowej wersji sypialni vintage. Tworząc takie wnętrze, można też pomyśleć o eleganckim żyrandolu oraz o tapecie za łóżkiem w efektowne klasyczne wzory. Spojrzenie na swoją uroczą sypialnię to przepis na dobry humor od rana. Styl vintage daje dużą dowolność w kreowaniu wnętrza. Warto mieć w sypialni to, co najbardziej się lubi. To ulubione połączenie kolorów np. biało-niebieskie wnętrze. Warto mieć miłe sercu przedmioty jak pamiątkowe figurki czy zdjęcia. Można postawić na surowość, jeśli taki klimat najbardziej się lubi. Przy stylu vintage nawet surowe wnętrze robi miłe wrażenie. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/aranzacja-sypialni-w-stylu-vintage-kolory-scian-meble-i-dodatki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *